Czas czytania:1 minuta, 44 sekundy

Chcesz efektywnie wykorzystać dostępną przestrzeń? Dlaczego więc nie wypróbować kuchni kambuzowej? Układ kuchni kambuzowej rozmieszcza urządzenia i blaty na równoległych ścianach z przejściem otwierającym się na obu końcach do innych pomieszczeń. 

Kuchnie kambuzowe pozwalają pozbyć się przestrzeni, która często jest marnowana przez niewygodne szafki narożne. Aby trójkąt roboczy był bardziej wydajny, można spróbować umieścić kuchenkę, zlew i zmywarkę na podobnej ścianie, a lodówkę i dodatkowe miejsce na blacie na drugiej ścianie. 

Kuchnia blokowa to praktyczne i estetyczne rozwiązanie, które zdobywa uznanie wśród osób poszukujących funkcjonalności i nowoczesnego designu w kuchni.

Kuchnie kuchenne muszą mieć obszerne i wyraźne przejście. Upewnij się, że między urządzeniami i szafkami na obu ścianach jest co najmniej cztery stopy wolnej przestrzeni. Należy zachować szczególną ostrożność, aby w miarę możliwości zrobić miejsce na otwarte drzwi lodówki, piekarnika i szafek. Wynika to z faktu, że mogą one blokować.

Kuchnie wyspowe

Oprócz zlewu kuchennego zainstalowanego przy ścianie, niektórzy właściciele domów wolą wyposażyć swoją wyspę w zlew. Możesz także zainstalować płaską płytę kuchenną na wyspie, aby uzyskać piękną stację do gotowania. 

YouTube video

Nie ma znaczenia, czy planujesz używać wyspy jako strefy gotowania, strefy przygotowywania czy strefy zmywania, ponieważ ta konkretna wyspa pozwala łatwo stworzyć wydajny trójkąt roboczy. Należy tylko upewnić się, że po różnych stronach wyspy jest minimalny odstęp 3 stóp, aby uniknąć nieefektywnego przepływu ruchu i tłoku. 

Kuchnie wyspowe to idealny układ dla osób, które uwielbiają spotkania towarzyskie i przyjmowanie gości. Może to być nawet najlepszy układ, który powinieneś wypróbować, jeśli zawsze zapraszasz znajomych do domu lub masz dużą rodzinę. 

Podobne posty z tej samej kategorii:

    Brak postów
Previous post Nowe rodzaje suplementów zdrowotnych
Next post Jak wybrać najlepsze kurtki i kombinezony motocyklowe?