Czas czytania:1 minuta, 31 sekundy

Rzecz w tym, że kurtki i kombinezony motocyklowe nie są sobie równe. Oznacza to, że nie wszystkie z nich są odpowiednie dla Ciebie i Twoich konkretnych potrzeb. Zapoznaj się z kilkoma najważniejszymi czynnikami, które musisz sprawdzić, aby znaleźć idealną kurtkę lub kombinezon, który powinieneś założyć podczas następnej jazdy. 

Pancerz

Kurtka lub kombinezon motocyklowy ma jedną główną funkcję i cel, a jest nim zapewnienie niezbędnej ochrony podczas jazdy. Najlepsze kurtki motocyklowe to te, które mają pancerz wzdłuż kręgosłupa i stawów, aby zapewnić ochronę. 

Pancerze są często oceniane na poziomie CE. W szczególności, pancerz CE Level 2 jest zaprojektowany i przeznaczony do zastosowań o większej prędkości. Jest on również bardziej ochronny w porównaniu do pancerza CE Level 1, choć nadal jest o wiele lepszy niż brak jakiegokolwiek pancerza. 

Dopasowanie

Kurtki motocyklowe i kombinezony motocyklowe muszą być ciasne i dopasowane, ale nie mogą być zbyt ciasne. Co to oznacza? Oznacza to, że kurtka musi być wystarczająco ciasna, aby zapewnić, że zbroja pozostanie we właściwym miejscu i nie będzie trzepotać na wietrze. 

YouTube video

Jednak nadal chciałbyś, aby Twój garnitur był wystarczająco luźny, abyś mógł swobodnie się poruszać bez poczucia ograniczenia lub skrępowania. Większość dzisiejszych kurtek jest regulowana za pomocą elastycznych paneli. Możesz także zdecydować się na rękawy, które są nieco dłuższe niż w typowych kurtkach, aby zapobiec ich podjeżdżaniu, gdy trzymasz kierownicę. 

Podobne posty z tej samej kategorii:

    Brak postów
Previous post Popularne układy kuchni, które warto wypróbować
Next post Thermana Laško Spa Resort to idealne miejsce na relaks i odpoczynek